איפה אתם עובדים?

במשרד, מול קירות לבנים חשופים, בבית או בכלל מול חוף הים?

האפשרות האחרונה נשמעת ממש מקסים ואני בטוחה שהייתי מאמצת אותה על בסיס יומי, אם היה לי באמת ים קרוב לבית, או לפחות משהו דומה. 

אבל זהו שלא:)

רובנו עובדים בשגרה יומיומית במקום אשר הבוסים קבעו או המציאות קבעה לנו- כמו עצמאים שפתחו עסק עצמאי ואת מקום העבודה שלהם מצאו לפי תנאים שונים. 

המאמר הזה יעסוק בנתינת טיפים קטנים לעיצוב חדר העבודה שלנו בבית. מהבית – לא משנה אם זה חדר שלם שיוחד להקרא "חדר עבודה", נישה בבית או אפילו מחשב מול קיר באמצע הבית.

סידור מקום העבודה

למה חשוב שלחדר / לנישת העבודה יהיה מקום מסודר ומופרד משאר האזורים בבית?

קודם כל, כמובן בגלל הסדר בראש. כשאתם עובדים- אתם "לא" בבית. הכביסה או הבישולים לא צריכים להכנס לטריטוריה שלכם כשאתם באמצע שיחת בוס- לקוח או שיחת מכירה עם לקוח פונטציאלי.

אחרי הכל, אנחנו רוצים להרגיש באמת בעבודה. ההרגשה הנכונה פירושה ענייניות, מקצועיות ויעילות בעבודה עם הפקה טובה של תוצאות מיטיביות לעסק.

איך נצליח להרגיש בעבודה מהבית?

לשם כך נצטרך לשאול עצמנו מה מאפיין אותנו בתור- מעצבים,  ציירים, נגרים, מטפלים, סופרים או חייטים או לא משנה במה אתם עובדים…

האם זה- צבעים, ספרים ודפים, בדים, חומרי עץ, או אפילו אביזרי עיצוב פשוטים?

אותם היינו רוצים לראות מול העינים במשך כל שעות עבודתנו ב"משרד" הביתי שהקמנו לנו. הם אלו שיוכלו בעזרת מציאותם לתת לנו הרגשה "מקומית" שתשרה עלינו את האוירה הרצויה לנו בשעת העבודה.

איך עושים את זה?

להלן כמה רעיונות פשוטים וקלים לביצוע על מנת לתת לפינת העבודה הרגשה מקצועית ומשייכת יותר לעניין העסק, גם כשאתם בבית. כל אחד לפי תחומו יוכל לראות מה מאפיין את מקצועו ולשאוב השראה המתאימה לתחומו.

קיר צבוע. לא משנה באיזה צבע- את זה אתם תחליטו. את הקיר שמול המחשב, בפינת החדר או אפילו רק אזור קטנטן עם צבע מיוחד של מיתוג העסק / צבע העסק המיוחד לו. לי אישית בחדר העבודה, ייחדתי את קיר החלון כקיר צבוע בצהוב. נשמע נועז מידי? נסו את זה, אחרי שזה צבוע- נראה שהשמים הם הגבול בשביל עוד מלא אפשרויות להתאמה עיצובית. אני מרגישה כך ממש ב"בעניינים" של המיתוג האישי שלי ובתוך ההשראה העליזה שהצבע נותן לי.

 

מדפים מעוצבים מעץ טבעי. מייחד ונותן השראה של טבעיות, גולמיות ואותנטיות. נוחים לעיצוב ולצביעה בכל צבע שרק תרצו. יעיל לאחסון מעל פינת העבודה חומרים, מסמכים הקשורים לעבודה, מכשירי כתיבה ועוד. מסדר ונותן מראה אסטטי לכל באלגן.

 

פריטי השראה מעוצבים- מה אתם אוהבים? מה נותן לכם להרגיש "טוב", רענן ושמח? אמרה לי פעם מישהי שתרנגול גדול וצבעוני קטנטן וחמוד המונח לה על מדפה בחדר, נותן לה את השמחה והחשק להתחיל עוד יום אופטימי. נשמע מוזר? אתם בהחלט מוזמנים לנסות ולעדכן.

משפטים שנותנים כח. מי לא צריך היום כח? ועוד בשביל לעבוד? כתיבת משפטים מעוררי השראה וכח ניתן להדביק או לתלות באופנים שונים על מסגרות מעוצבות (ראו תמונות מסגרות מעוצבות בצבעי המיתוג של הסטודיו)

או להדפיס על טפטים ולהדביק בקיר המרכזי בפינת העבודה (יש טפטים מוכנים כאלו למכירה בחנויות עיצוב הבית).

לוחות אלומיניום מרושתות לתליה על הקיר, נועצים בהם אטבים בשביל תליית פתקים או אלמנטים שונים לסידור הפינה ולתליית תמונות מיוחדות.

ולסיום- צמח ירוק. הכוח הרב של הירוק בחדר הוא מדהים ונותן תחושת שחרור וצמיחה. מספיק עציץ קטן ונחמד ליד המחשב או אגרטל פרחוני בפינת החדר בשביל לתת לתנו את התחושה הזאת.

אז- תהנו ושתפו איזו פינת עבודה אתם יצרתם לכם בבית!

 מקור תמונות: פינטרסט, שיין, צילום עצמי

עיצוב, חדר עבודה, ומה שבינהם.

let's

FLY

שנתחיל להעיף את העסק?